KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15464215
nr 1546 4215
Alfred Eikri
(1911-2000), Norge
Oljemålning, Västkustmotiv. Signerad. Olja på duk, 59x79 cm, yttermått inklusive ram: 77x97 cm
Alfred Eikri, norsk bildkonstnär född 1911, död 2000.
Utrop:
600 kr
måndag 5 juni 2023
kl 19:25:42